Angajari

Inginer de sistem

Descriere:

Jobul presupune intretinerea locala si remote sistemelor de calcul pentru clientii firmei.

Cerinte:

Studii universitare, preferabil informatica,electronica;

Minimum 2 ani experiența într-o poziție similara;

Cunoștințe de baza Windows Server 2008-2012;

Cunoștințe avansate MS Office Windows / Linux;

Cunoștințe networking;

Bune abilitati de comunicare si inter-relationare;

Capacitate de a rezolva problemele multiple intr-un timp scurt;

Persoana organizata si atenta la detalii;

Avantaj: cunostinte de web design;

Cunosterea limbii engleze la nivel mediu;

Carnet de conducere cat. B

Responsabilitati:

Intretinere hardware si software a sistemelor PC, server, mobile;

Întreținere rețele de calculatoare, instalari de programe si periferice;

Reconstruire si întreținere structura ActiveDirectory (grupuri de utilizatori/computere);

Monitorizare Windows log pentru servere, OS update, troubleshooting;

Managementul licențelor;

Managementul serviciilor de back-up.

Beneficii:

Mediu de lucru placut, dinamic si plin de provocari;

Echipa profesionista.

Transmiteti cv-ul dumneavoastra aici..